• Få nemt info om foredragsholdere
  • Danmarks professionelle foredrag
  • Kontakt os nemt for information
Jens Arentzen
Skuespiller, manuskriptforfatter, instruktør og en af landets mest benyttede foredragsholdere


Forfatteroversigt Emneliste

Send feedback Har du oplevet denne forfatter? Fortæl os hvad du synes...

Jens Arentzen

Ingen bør føle sig sikker, når Jens Arentzen går på podiet. Han bruger sin egen person - og sit publikum - og fylder salen med vitalitet og humor.

Jens Arentzen underviser på samtlige elevskoler i Danmark, på Filmskolen og på DR. Han er vel mest kendt som skuespiller og har bl.a. spillet med i "Matador" og "Een gang strømer". Jens er også instruktør og medforfatter til en række danske film såsom "Flamberede Hjerter". Af egne produktioner af Jens Arentzen kan man nævne "Blomsterfangen" (1996) og "Solen er så rød" (2000).

Jens Arentzen er en af landets bedste formidlere af kommunikationredskaber, skuespilsteknikker og redskaber - både indenfor skuespillerfaget, men også til virksomheder og organisationer, både når der drejer sig om intern som ekstern kommuikation.

Et foredrag med Jens Arentzen er en oplevelse, som du aldrig glemmer! Jens Arentzens foredrag er indlevende, enormt underholdende og med en meget høj grad af energi. Hør en af landets absolut bedste foredragsholdere, der har holdt i tusindvis af foredrag i hele landet.

mere om Jens Arentzen

Foredrag af Jens Arentzen

Kunsten at flytte dit publikum

Kunsten at flytte dit publikum er et foredrag, som også laves som kursus, der gør dig i stand til at kommunikere, så dit budskab går igennem - hos dine tilhørere eller medmennesker. Oplev at dé forvandles. Du får kropssprog, stemmeføring og tilstedeværelse til at komme af sig selv.[+]
+ mere om

Forespørg på foredrag med

Jens Arentzen

Navn:
E-mail:
Telefon:
Virksomhed/organisation:
Evt. dato/periode:
Afholdes i by:
Evt. kommentar:
Ja tak - jeg vil gerne modtage forfatterforedrags nyhedsbrev om nye foredragsholder, m.m.

Relaterede foredragsholdere:

Marianne Florman

I 1990'erne havde Marianne travlt med at rejse verden rundt for at hente medaljer sammen med De Jern

Vincent F. Hendricks

Vincent F. Hendricks. Født 1970, cand. phil. 1993, ph.d. 1997, dr. phil. 2004; siden 2006, professor

Nastja Arcel

Nastja Arcel er skuespiller og har medvirket en lang række teater forestillinger i hele landet. Bla

Uffe Elbæk

Uffe Elbæk er pt. minister og holder ikke foredrag. Uffe Elbæk, grundlægger og tidligere rektor f
Dudal Webdesign